Esi-tech - pompa ciepła - ciepło z naturyEsi-tech - pompa ciepła - ciepło z natury

   Baseny   Ogrzewanie podłogowe   Kolektory słoneczne   GWC   Pompa ciepła  

Ogrzewanie płaszczyznowe

System ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego to następujące zalety:
komfort cieplny: wysoka wydajność systemu, przyjemne ciepło i chłód, optymalna temperatura otoczenia, ekonomiczność: małe koszty inwestycyjne przez uzyskanie podwójnego efektu przy pomocy jednej instalacji, niskie koszty eksploatacyjne uzyskane dzięki zasilaniu niskoparametrowym źródłem ciepła ekologia: energooszczędność poprzez ogrzanie tylko strefy pobytu człowieka, możliwość stosowania alternatywnych źródeł ciepła np.:pompy ciepła, wolność architektoniczna: więcej przestrzeni nie ograniczonej instalacją grzewczą lub grzejnikami.

Systemy ogrzewania płaszczyznowego to miłe ciepło przekazywane głównie przez promieniowanie. Powierzchnie grzewcze to komfortowa temperatura oraz zapewniony jest równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. W odróżnieniu od statycznych systemów ogrzewania jest równowaga promieniowania cieplnego między człowiekiem a powierzchnią pomieszczenia, dzięki temu uzyskuje się optymalne poczucie komfortu.

Ze względu na to , ze jest wysoki udział promieniowania cieplnego w systemach ogrzewania płaszczyznowego REHAU odczucie komfortu pojawia się przy włączonym ogrzewaniu już przy niskiej temperaturze pomieszczenia. Dzięki temu można ją obniżyć od 1 °C do 2 °C. Zapewnia to roczną oszczędność energii od 6% do 12%.

Ze względu na to , ze jest wysoka moc grzewczą już przy niskiej temperaturze wody zasilającej systemy ogrzewania płaszczyznowego REHAU możemy w idealny sposób połączyć z gazowymi kotłami kondensacyjnymi,pompami ciepła lub kolektorami słonecznymi.

Dzięki niskiemu udziałowi energii konwekcyjnej w systemach ogrzewania płaszczyznowego REHAU powstają małe zawirowania powietrza w pomieszczeniu. Dlatego cyrkulacja i przenoszenie kurzu należą już do przeszłości.