Esi-tech - pompa ciepła - ciepło z naturyEsi-tech - pompa ciepła - ciepło z natury

   Baseny   Ogrzewanie podłogowe   Kolektory słoneczne   GWC   Pompa ciepła  

Ogrzewanie gazem

Przedstawiamy państwu szczegółowe informacje o technikach które już dziś są do Państwa dyspozycji dla komfortowego wytwarzania ciepła z wykorzystaniem gazu ziemnego w Państwa domu lub mieszkaniu.

Używając kotła kondensacyjnego, dzięki jego wydajności i bezkonkurencyjnie wysokiej, wynoszącej 109 procent sprawności, jaką ten kocioł osiąga podczas przekształcania gazu ziemnego w ciepło, wnoszą Państwo aktywny wkład w ochronę klimatu i środowiska naturalnego. Nasze kotły kondensacyjne automatycznie nastawiają się na wszystkie rodzaje gazu – włącznie z domieszką biogazu.

Za wyborem ogrzewania gazowego przemawia również argument braku potrzeby utrzymywania zapasów paliwa. Zwłaszcza wtedy, gdy zechcą Państwo wykorzystać miejsce do innych celów.

Wszystkie kotły gazowe marki Viessmann są zaprojektowane z myślą o skojarzeniu ich z techniką solarną.

O czym powinniśmy wiedzieć?

W naszych domach funkcjonuje mnóstwo instalacji grzewczych, które mają więcej niż 25 lat. Ich użytkownicy często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele pieniędzy tracą przez energię, która jest spalana bez żadnej korzyści i jako niewykorzystane ciepło uchodzi przez komin. Poza tym te stare instalacje obciążają klimat wskutek zbędnej emisji CO2 i przyczyniają się do ocieplenia Ziemi. Dokonując szybkiej wymiany tych instalacji na wysokowydajne kotły kondensacyjne w skojarzeniu z techniką solarną użytkownicy końcowi mogliby zaoszczędzić do 25 procent energii.

Wsparcie ogrzewania technik solarną

Bezpłatna energia słoneczna ciągle jeszcze jest zbyt rzadko wykorzystywana do wspomagania instalacji grzewczej i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Szczególnie przy modernizacji instalacji grzewczej lub wymianie kotła grzewczego powinni Państwo wziąć pod uwagę skojarzenie ich z instalacją solarną.

Technika kondensacyjna oznacza oszczędność

W przypadku techniki kondensacyjnej wykorzystywane jest nie tylko ciepło, które powstaje podczas spalania gazu, lecz dodatkowo również ciepło, które przy tradycyjnej technice grzewczej niewykorzystane uchodzi przez komin.

Kotły kondensacyjne wykorzystują prawie całe ciepło zawarte w spalinach i zamieniają je dodatkowo w ciepło grzewcze. W tym celu kotły kondensacyjne wyposażone są w wymienniki ciepła, które przed odprowadzeniem spalin do komina schładzają je do tego stopnia, że zawarta w nich para wodna ulega ukierunkowanej kondensacji a uwolnione ciepło odprowadzane jest dodatkowo do systemu grzewczego.

Dzięki tej technologii kotły kondensacyjne osiągają znormalizowaną sprawność do 109 procent i są szczególnie energooszczędne. Ta zasada funkcjonowania nie tylko oszczędza cenną energię, lecz również chroni środowisko naturalne poprzez znaczną redukcję emisji CO2.