Esi-tech - pompa ciepła - ciepło z naturyEsi-tech - pompa ciepła - ciepło z natury

   Baseny   Ogrzewanie podłogowe   Kolektory słoneczne   GWC   Pompa ciepła  

SONDY RAUGEO HELIX PE-XA – Nowa forma pozyskania energii geotermalnej

Sondy RAUGEO Helix PE-Xa doskonale nadają się do zastosowania zarówno w nowym budownictwie, przede wszystkim w domach niskoenergetycznych, jak również przy renowacji budynków. Stanowią optymalny wybór wszędzie tam, gdzie do dyspozycji jest działka o małej powierzchni i gdzie wykluczone są odwierty pod sondy pionowe np. z powodu przepisów geologicznych lub trudnych warunków gruntowych.

Szczególną zaletą sondy RAUGEO Helix PE-Xa jest budowa teleskopowa, dzięki której można wydłużać sondę z 1,1 m do 3,0 m. Ponadto budowa teleskopowa umożliwia redukcję kosztów magazynowania i transportu. Specjalna taśma zapewnia określone, stałe odstępy między przewodami, a także odpowiednią średnicę sondy i tym samym zapewnia bardziej równomierny przepływ ciepła. W zależności od warunków podłoża i wody gruntowej możliwy jest odbiór ciepła z wydajnością nawet do 700 W na każdą sondę Helix. Tak jak w przypadku innych sprawdzonych systemów RAUGEO, sonda RAUGEO Helix jest wykonana z wysokiej jakości materiału PE-Xa – jest to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa i trwałości. Ponieważ zasilanie i powrót stanowią jeden przewód rurowy, przy głowicy sondy nie ma połączeń narażonych na uszkodzenia.

Do wiercenia otworów w zupełności wystarczają proste przyrządy (np. świder) i nie ma potrzeby inwestowania w drogie maszyny.

Wszystko to sprawia, że sonda RAUGEO Helix PE-Xa stanowi idealną alternatywę dla kolektorów lub sond geotermalnych, wymagającą mniej miejsca i gwarantującą niższe koszty montażowe.