Esi-tech - pompa ciepła - ciepło z naturyEsi-tech - pompa ciepła - ciepło z natury

   Baseny   Ogrzewanie podłogowe   Kolektory słoneczne   GWC   Pompa ciepła  

Vitocal 200-S

Pompa ciepła typu Split - Vitocal 200-S wykorzystuje w efektywny sposób otaczające nas ciepło z powietrza zewnętrznego. Jest przeznaczona przede wszystkim dla nowych budynków (Rys.1.), ale także w odpowiedniej konfiguracji systemu dla budynków modernizowanych (Rys.2.).

Rys. 1 Rys. 2
Ogrzewanie i chłodzenie dzięki jednostce wewnętrznej i zewnętrznej

Pompa ciepła Vitocal 200-S dostępna jest jako system grzewczy budynku albo jako system grzewczo-chłodzący. Vitocal 200-S wykorzystuje ciepło, które jest zawarte w powietrzu zewnętrznym. Jest bardzo odporna na warunki pogodowe, a jednostka zewnętrzna pozwala na swobodę zabudowy w sąsiedztwie budynku. Dzięki małym rozmiarom i masie, możliwe jest też instalowanie jej na ścianach zewnętrznych budynku, albo na dachu płaskim.

Jednostka wewnętrzna instalowana jest jak większość źródeł ciepła w piwnicy albo też w pomieszczeniu mieszkalny. Zawiera układy hydrauliczne, wymiennik ciepła, pompę obiegu grzewczego i zawór trzydrogowy dla przełączania trybu pracy pomiędzy ogrzewaniem budynku, a podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej. Może być wbudowany 3-stopniowy przepływowy podgrzewacz wody grzewczej.

W okresie letnim pompa ciepła typu Split - Vitocal 200-S w wersji AWS AC może być wykorzystywany do chłodzenia pomieszczeń z użyciem klimakonwektorów albo ogrzewania podłogowego.

Efektywna praca z dostosowaniem wydajności do zapotrzebowania

Pompa ciepła Vitocal 200-S pracuje szczególnie oszczędnie przy obciążeniu częściowym. W tym celu korzysta ona z nowoczesnej technologii DC-Inverter, dostosowuje w sposób płynny (modulowany) wydajność sprężarki do zapotrzebowania na ciepło.

Wysoką efektywność pracy uzyskuje się także w udoskonalanych systemach grzewczych, gdzie Vitocal 200-S współpracuje z tradycyjnym źródłem ciepła pokrywającym jedynie szczytowe potrzeby na ciepło.

Cicha praca dzięki regulacji prędkości obrotowej

Modulowany tryb pracy pompy ciepła Vitocal 200-S zmniejsza jej liczbę załączeń i wyłączeń, a regulacja prędkości obrotowej wentylatora jednostki zewnętrznej i sprężarki, zmniejsza znacznie czas w jakim pracuje z maksymalnymi obrotami, zmniejszając hałas urządzenia.

Komfortowy w użyciu regulator Vitotronnic

Zarówno fachowiec, jak i użytkownik systemu zyska dzięki nowoczesnemu regulatorowi Vitotronic 200. Menu obsługowe jest zbudowane w przejrzysty i logiczny sposób, a szczególnie duży podświetlany, wysokokontrastowy ekran pozwala komfortowo obsługiwać regulator. Funkcja pomocy wskazuje na kolejne kroki postępowania. Ekran służy także do prezentowania i nastawy krzywej ogrzewania i chłodzenia w zależności od temperatury zewnętrznej. Dodatkowe komponenty systemu grzewczego mogą być wprost sterowane z regulatora Vitotronic 200. W razie potrzeby, można obsługiwać pompę ciepła typu Split - Vitocal 200-S za pomocą oddalonego do 5 metrów zdalnego sterowania (przeniesienie modułu obsługowego z Vitoronic 200 do cokołu ściennego).

Przegląd zalet:
  • Niska cenowo pompa ciepła powietrze-woda o mocy cieplnej od 3,0 do 10,6 kW (powietrze 7 °C, woda 35 °C w nominalnym punkcie pracy)
  • Reguluje wydajność i technologię DC-Inverter dla wysokiej efektywności pracy przy obciążeniu częściowym pompy ciepła
  • Małe koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP wedug normy EN 14511: do 4,6 (powietrze 7 °C, woda 35 °C) i do 3,5 (powietrze 2 °C, woda 35 °C)
  • Maksymalna temperatura zasilania 55 °C przy temperaturze zewnętrznej -15 °C
  • Solidny na trudne warunki atmosferyczne jednostka zewnętrzna z parownikiem, sprężarką, zaworem rozprężnym i wentylatorem
  • Jednostka wewnętrzna z pompą obiegu grzewczego, wymiennikiem ciepła, 3-drogowym zaworem przełączającym, grupą bezpieczeństwa, w wersji grzewczo-chłodzącej z wbudowanym przepływowym podgrzewaczem widy grzewczej
  • Prosty w obsłudze regulator Vitotronic 200 z dużym ekranem tekstowym i graficznym
  • Uniwersalny w wykonaniu pracy rewersyjnej - funkcja ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń