Esi-tech - pompa ciepła - ciepło z naturyEsi-tech - pompa ciepła - ciepło z natury

   Baseny   Ogrzewanie podłogowe   Kolektory słoneczne   GWC   Pompa ciepła  

Vitocal 350-A

Pompa ciepła

Typ powietrze/woda
- moc cieplna 10,6 do 18,5 kW

Wersja do ustawienia wewnątrz
lub na zewnątrz budynku

Vitocal 350-A daje możliwość ulepszenia instalacji grzewczych: dodatkowy wtrysk pary w obiegu sprężarkowym (cykl EVI) daje temperaturę na zasilaniu do do 65°C. Pompa takiego typu, jest więc bardzo dobra dla starszych instalacji grzewczych. Pompa ciepła zabiera przy tym ciepło z otaczającego tlenu, i nie ma konieczności wykonywania np. sond gruntowych.

Ustawienie na zewnątrz: oszczędność miejsca w domu

Vitocal 350-A daje nam wybór miejsca zainstalowania: na zewnątrz lub wewnątrz domu. Największa korzyść z ustawienia na zewnątrz to możliwość zaoszczedzenia cennej powierzchni mieszkalnej lub użytkowej.

Wysoka temperatura na zasilaniu przy wysokim komforcie c.w.u.

Wysoka temperatura na zasilaniu daje nam, w zależnosci od wykonania instalacji, uzyskać temperaturę w podgrzewaczu c.w.u. do 55°C. Dzięki temu pompa Vitocal 350-A sprawia , ze jest szczególnie wysoki komfort c.w.u. Temperaturę na zasilaniu 65°C Vitocal osiąga nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C.

Doskonałe wykorzystanie dzięki kompletnemu osprzętowi

Gdy ustawimy na zewnątrz pompę, ciepło można "przetransportować" do domu przez systemy rurowe ułożone w gruncie.

Pompa ciepła także dla dużych zapotrzebowań na ciepło

Nowy regulator Vitotronic 200, sprawia, że możliwa jest praca do 5-ciu pomp ciepła Vitocal 350-A w kaskadzie, dzięki czemu maksymalna moc grzewcza układu może sięgać do 92,5 kW.

Przegląd zalet:
  • Monowalentna pompa ciepła powietrze-woda o mocy 11,0; 14,5 lub 18,5 kW dla ogrzewania i podgrzewu c.w.u.
  • Bezpieczeństwo eksploatacji, niezawodna i praca bez hałasu dzięki sprężarce Scroll i wielokierunkowemu tłumieniu drgań 3D
  • Temperatura na zasilaniu do 65°C przy temperaturze zewnętrznej -10°C
  • Temperatura c.w.u. do 55°C
  • Źródło energii: powietrze - zbędne układanie kolektorów gruntowych lub wiercenie sond gruntowych
  • Ustawienie na zewnątrz lub wewnątrz z osprzętem, który jest odpowiedni
  • Niezawodny regulator do montażu naściennego
  • Nowy regulator Vitotronic 200 umożliwia pracę 5-ciu pomp ciepła w kaskadzie, dla uzyskania maksymalnej mocy grzewczej do 92,5 kW
  • Osiągalny wskaźnik efektywności COP do 3,5 (wg EN 14511, powietrze 2 °C / woda 35 °C)
  • Wysoka całoroczna efektywność pracy dzięki innowacyjnemu systemowi RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System) w połączeniu z elektronicznym zaworem rozprężnym EEV (Biflow-Expansionsventil).
Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej - specjalnej konstrukcji podgrzewacz cwu

Pompy ciepła współpracują również z podgrzewaczami pojemnościowymi ciepłej wody użytkowej o rozwiniętej powierzchni grzewczej wężownicy. Z uwagi na niższe parametry zasilania wodą grzewczą porównując do kotłów grzewczych, często istnieje potrzeba stosowania podgrzewaczy cwu o zwiększonej powierzchni powierzchni wężownicy. Idealnym rozwiązaniem jest specjalnie przeznaczony do współpracy z pompami ciepła podgrzewacz Vitocell 100-V Typ CVW o pojemności 390 litrów. Wężownica o powierzchni 4,1 m2 jest ponad 2 razy większa w stosunku do typowych wężownic w podgrzewaczach o tej pojemności.