Esi-tech - pompa ciepła - ciepło z naturyEsi-tech - pompa ciepła - ciepło z natury

   Baseny   Ogrzewanie podłogowe   Kolektory słoneczne   GWC   Pompa ciepła  

Ogrzewanie podłogowe

Nasza firma proponuje Państwu kompletne systemy ogrzewania i chłodzenia podłogowego w obszarze budownictwa biurowo-mieszkalnego. Niezależnie od warunków budowlanych czy obszarów zastosowań i przyjętych technologii, nasze systemy pozwalają na ogrzewanie i chłodzenie powierzchni ścian i podłóg, jastrychów betonowych i konstrukcji drewnianych.

Wszystkie systemy stworzono z myślą o często trudnych warunkach panujących na co dzień na budowach. Niezależnie od tego, na jaki system Państwo się zdecydowali, wszystkie elementy dają się łatwo i szybko zamontować i oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewności.

System ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego wyróżnia się następującymi zaletami:
komfort cieplny: wysoka wydajność systemu, efekt przyjemnego ciepła i chłodu, optymalna temperatura otoczenia, zdrowe mieszkanie ekonomiczność: niskie koszty inwestycyjne poprzez uzyskanie podwójnego efektu przy pomocy jednej instalacji, niskie koszty eksploatacyjne uzyskane dzięki zasilaniu niskoparametrowym źródłem ciepła ekologia: energooszczędność poprzez ogrzanie tylko strefy pobytu człowieka, możliwość stosowania alternatywnych źródeł ciepła np.: pompy ciepła
wolność architektoniczna: więcej przestrzeni nie ograniczonej instalacją grzewczą lub grzejnikami.

Komfort cieplny

Systemy ogrzewania płaszczyznowego ogrzewają przyjemnym ciepłem przekazywanym głównie przez promieniowanie. Powierzchnie grzewcze cechuje komfortowa temperatura oraz zapewniony jest równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. W odróżnieniu od statycznych systemów ogrzewania tworzy się równowaga promieniowania cieplnego między człowiekiem a powierzchnią pomieszczenia, dzięki czemu uzyskuje się optymalne poczucie komfortu.

Energooszczędność

Ze względu na wysoki udział promieniowania cieplnego w systemach ogrzewania płaszczyznowego REHAU odczucie komfortu pojawia się przy włączonym ogrzewaniu już przy niskiej temperaturze pomieszczenia. Dzięki temu można ją obniżyć od 1 °C do 2 °C. Zapewnia to roczną oszczędność energii od 6% do 12%.

Ekologiczne

Ze względu na wysoką moc grzewczą już przy niskiej temperaturze wody zasilającej systemy ogrzewania płaszczyznowego REHAU można w idealny sposób połączyć z gazowymi kotłami kondensacyjnymi, pompami ciepła lub kolektorami słonecznymi.

Przyjazne dla alergików

Dzięki niskiemu udziałowi energii konwekcyjnej w systemach ogrzewania płaszczyznowego REHAU powstają minimalne zawirowania powietrza w pomieszczeniu. W ten sposób cyrkulacja i przenoszenie kurzu należą już do przeszłości. Dla ochrony dróg oddechowych - nie tylko alergików.

Swoboda architektoniczna w pomieszczeniu bez grzejników

Systemy ogrzewania płaszczyznowego:

 • umożliwiają użytkownikowi dowolną aranżację wnętrza
 • dają architektowi swobodę projektowania
 • zmniejszają ryzyko odniesienia obrażeń, np. w przedszkolach, szkołach, szpitalach lub domach opieki

Wymagania dotyczące podłoża

Podłoże musi być wytrzymałe, suche i czyste. Ze względu na to, że płyty z jastrychu suchego umieszczone nad systemem suchej zabudowy nie posiadają własności samopoziomujących, podłoże dla systemów suchej zabudowy musi być całkowicie równe. Dlatego przed rozpoczęciem układania należy sprawdzić poziomicą podłoże, a w razie potrzeby wyrównać nierówności odpowiednimi środkami.

Właściwe sposoby postępowania to:

 • dla nierówności 0-10 mm:
  • małe powierzchnie: nanieść masę szpachlową (Knauf + Fermacell)
  • duże powierzchnie: nanieść samopoziomującą masę szpachlową (Knauf +Fermacell)
 • głębsze nierówności:
  • wysypać podsypkę niewymagającą zagęszczania i przykryć płytami gipsowo-włóknowymi (Fermacell) o grubości min. 10 mm
  • wylać związaną zaprawę wyrównującą o grubości 15 mm do maks. 800 mm)

Formy układania obwodów grzewczych

Zapotrzebowanie cieplne pomieszczenia może zostać pokryte niezależnie od formy ułożenia obwodów grzewczych. Forma ułożenia rur ma jedynie wpływ na rozdział temperatury przy powierzchni podłogi i w pomieszczeniu. Zapotrzebowanie cieplne pomieszczenia zmniejsza się w obszarze od ścian zewnętrznych do środka pomieszczenia. Dlatego rury grzewcze w obszarze większego zapotrzebowania cieplnego (strefa brzegowa) są z reguły układane z większym zagęszczeniem niż w strefie przebywania ludzi.

 1. Forma ślimakowa
 2. Forma podwójnego meandra
 3. Forma pojedynczej wężownicy meandrowej