Esi-tech - pompa ciepła - ciepło z naturyEsi-tech - pompa ciepła - ciepło z natury

   Baseny   Ogrzewanie podłogowe   Kolektory słoneczne   GWC   Pompa ciepła  

Odkurzacz centralny Vacuclean

System VACUCLEAN należy do najbardziej innowacyjnych i najefektywniejszych form usuwania kurzu z mieszkania – zwalcza nawet z najdrobniejsze cząstki kurzu, podnosząc komfort Twojego życia. Wydajny system składający się z jednostki centralnej, niskoszumowego systemu rur RAUPIANO PLUS i osprzętu – cichy, higieniczny i wygodny.

Podczas tradycyjnego odkurzania największe cząstki brudu zostają w odkurzaczu, lecz mikroorganizmy i drobny kurz powodujące najwięcej problemów zdrowotnych są tylko wznoszone w powietrze przez dmuchawę odkurzacza na wiele godzin. Jest to prawdziwa zmora alergików. Im cząsteczki mniejsze i bardziej drażniące tym ich rzeczywisty czas opadania jest większy.

Przy wykorzystaniu odkurzacza centralnego rzeczywista maszyna znajduje się poza pomieszczeniami mieszkalnymi, najczęściej w piwnicy lub w pomieszczeniu gospodarczym.

Jednostka centralna działa prawie bezdźwięcznie przez rozprowadzony w ścianach system rur niskoszumowych. Przefiltrowane powietrze jest odprowadzane następnie przez kratę wlotową na zewnątrz budynku. W pomieszczeniach mieszkalnych znajdują się tylko gniazda ścienne, do których przyłącza się wąż ssący.

Jednostka centralna jest obsługiwana za pomocą zdalnego sterowania lub przez włącznik w uchwycie węża.

Do głównych zalet można zaliczyć dużą stałą moc ssącą oraz wysoką skuteczność sprzątania.

Filtrowanie

Dokładne filtrowanie odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy z nich opiera się na zasadzie cyklonu, w której wirujący strumień zakurzonego powietrza oddaje swój ładunek kurzu do pojemnika na brud. W drugim kroku pozostały drobny kurz jest odfiltrowywany przez bardzo skuteczny, niewymagający konserwacji filtr patronowy. Na zewnątrz budynku wydmuchiwane jest powietrze prawie nie zawierające kurzu. Zastosowany w VACUCLEAN rodzaj filtracji gwarantuje najlepszą, równomierną moc ssącą.

System rur

Badania naukowe Uniwersytetu Merseburg potwierdziły, że RAUPIANO PLUS doskonale nadaje się do użycia jako przewody ssące. Ładunek elektrostatyczny powstający przy odkurzaniu leży poniżej granicy czułości. Testy ścieralności przeprowadzone przy użyciu brudu domowego w warunkach zbliżonych do warunków pracy dowiodły, że system spełnia najwyższe wymagania.

  • niewielkie tarcie: gładka powierzchnia wewnętrzna rur RAUPIANO PLUS zapobiega powstawaniu osadów, zapewniając długotrwałe użytkowanie systemu
  • tłumienie dźwięków: system kanalizacji niskoszumowej dba o niski poziom hałasu w całym domu
  • wysoka jakość
  • przyjazny dla środowiska, bo podlega recyklingowi

Automatyczna szufelka "Vac-Pan"

W pomieszczeniach, w których trzeba zamiatać, nie potrzebna będzie już tradycyjna szufelka. W takich pomieszczeniach można zainstalować specjalny otwór, do którego po prostu wmiatamy brud i włączamy nadajnikiem odkurzacz centralny.

Biorąc pod uwagę walory estetyczne stworzyliśmy szeroką gamę kolorów i kształtów kompaktowych gniazd ściennych. Istnieje również możliwość zastosowania gniazd podłogowych.

Dzięki zdalnemu sterowaniu odkurzacz Vacuclean można obsłużyć pilotem. Brakowi łączności przy dużych odległościach zapobiega wmontowany wzmacniacz sygnału. Sterować jednostką centralną można przebywając w każdym pomieszczeniu. W razie przypadkowego włączenia po 15 minutach pracy silnik jest automatycznie wyłączany przez zdalne sterowanie. Możliwe jest zintegrowanie 6 nadajników z jednym odbiornikiem. Dla umożliwienia dwóm użytkownikom jednoczesnego odkurzania należy zainstalować model VACUCLEAN 4000.

Istnieje również możliwość zastąpienia zdalnego sterowania kablem elektrycznym. Obsługa systemu odbywa się wówczas przez przewody elektryczne. System uruchamia się wówczas przełącznikiem na wężu ssącym.